sobota, 14 września 2013

Wagary...

Przystojniak ma wagary...
Trafił kolejny raz do D.W. Dariusz w Jastrzębiej Górze.Był tu już na turnusie  z babcią Jancią:)
Teraz ma mnie i rodzeństwo:)


Jestem pod wrażeniem malowniczej miejscowości oraz Domu Wypoczynkowego. Standard, przemiła obsługa, pyszne jedzenie, blisko do morza:)
Dziś pod przewodnictwem pani Agnieszki wraz z innymi uczestnikami turnusu byliśmy na spacerze po Jastrzębiej Górze. W przyszłym tygodniu czeka nas basen, wyprawa do latarni morskiej.
Od poniedziałku do soboty mamy zabiegi.


Zdecydowaliśmy się na ten turnus ze względu na ciągnące się od miesięcy przeziębienie Przystojniaka. Wciąż katar, kaszel...A ponoć katar trwa 7 dni lub tydzień...U Macieja z krótkimi przerwami jest od miesięcy  i katar , i kaszel, kicha po wielokroć jak "z armaty"...
Wychowawczyni Przystojniaka napisała co trzeba zrobić w podręcznikach. Pani Ewa z ORaToRa dała moc ćwiczeń-i pracujemy:)
Dziś Maciej miał podać przykłady cóż jest warte zobaczenia/odwiedzenia w jego miejscowości.Na pierwszym miejscu była Biblioteka:) Zobaczymy co napisze:)Bo i mówiliśmy o położeniu nad rzeką Odrą, i o Strażnicy, wiekowym Dębie Pomniku Przyrody, o stacji kolejowej gdzie kręcono sceny do "Samych Swoich"...
Pan doktor pierwszego dnia zlecając zabiegi zalecił długie spacery brzegiem morza i wędrujemy:)
W informatorze D W Dariusz wyczytałam:

"Rozdrobnione cząsteczki soli mineralnej jak i magnez sprzyjają leczeniu górnych dróg oddechowych, alergii, nadciśnieniu, otyłości. Bioklimat morski stanowi czynnik leczniczy. Najbardziej zalecane ze względów zdrowotnych są spacery pod wiatr, tuż nad wodą wzdłuż wybrzeża."

Owocem tych spacerów są przemoczone skarpety, buty, ciuchy:) Co dnia karmimy mewy:)I takie budowle się spotyka na plaży:)Podziwiam zapał twórców!Latarnia jeszcze nie zdobyta-na razie podziwialiśmy "z dołu":)
"Jastrzębia Góra to znane kąpielisko nadmorskie słynące z piaszczystych plaż i czystej wody. Położone wśród niezwykle urozmaiconego krajobrazu , na który składają się lasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i wysokie klifowe wybrzeże"
Wybrzeże robi wrażenia.Nawet wejścia/zejścia z plaży(strome) są wspaniałym treningiem:)Ślady na piasku od ciężkiego sprzętu- ów budząc podziw i lęk-wjeżdża i zjeżdża po stromości na plaże-bo trwają prace nad umacnianiem wybrzeża.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz