piątek, 6 września 2013

Pożegnanie Wakacji,powitanie szkoły...

Ach!
Wagary Wakacyjne się skończyły...Na pytanie taty:
-Cieszysz się ,ze idziesz do szkoły?
Maciej odpowiedział:
-Tak, bo tęsknię się za panią Izą.

A dziś pociecha mówi do mnie
-Idź sobie.

Także mama mu nie potrzebna:)
Maciej martwi się by do szkoły dotrzeć na czas-przed dzwonkiem.No, spóźniać się nie spóźnialiśmy tylko na ostatnia chwilę-dziś przed czasem:)No i byłam z nim w klasie-widocznie za długo co sugestywnie dał mi do zrozumienia:)Ale się cieszę,że radzi sobie!Sam wędruje się przebrać,zmienić obuwie, do klasy:)

W ostatnia sobotę wakacji Przystojniak wybawił się na Festynie Sami Swoi .Było skakanie, w kulach pływanie:
                                       Po prostu Maciej krzyczał z radością gdy "fruwał":)


A 2 września po mszy św.apel i uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:) -

Po apelu do swoich klas:)

Przyjaciel Jakub -obok, ta sama ławka-ta sama klasa.

Chcę ogromnie pochwalić się/Przystojniaka bo kolejny krok za Maciejem-za nami.Przystojniak pisał-ale preferował drukowane litery :( A po ćwiczeniach w wakacje, odpoczynku wakacyjnym-po pierwszym dniu gdzie kilka zadań-wykaligrafował(Żadnych liter drukowanych!)na kilka kartek-w domu przepisał na jednej stronie-pisze -stara się trzymać w liniach-co dnia ćwiczy.Jestem z niego ogromnie dumna!


Zdania pierwotnie napisane na kilku stronach zmieściły się na jednej:)Znaczek-płatek tegoroczny to koniczynka.Już kilka Maciej ma w pudełku na te skarby.

Wczorajsze zadanie domowe(oznaczone domkiem:)Przystojniak prawie całe sam rozwiązał:)Padały też odpowiedzi np.: Boże Narodzenie jest zimą-ale tu chodziło o miesiące a nie o pory roku:)

Pisane w szkole:)


A powyżej autoportrety:)W wersji :blondyn i brunet:)


Wciąż Maciej pracuje nad artykulacją: sz,cz,ż,rz:) Wykorzystaliśmy z ub. r.szkolnego nagrody, płatki-wyrysowuje Przystojniak wyraz zawierające te litery,potem pisze w kajecie ów wyraz,i jest na finisz historia z ciągu tych wyrazów.


Tu: człowiek, czarny, czekolada:)A tu zabawa-praca zaczerpnięta z blogu


http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com/


 Fantastyczne pomysły ma autorka bloga! Jest jasno pokazana jak motorykę małą "uskutecznić", wspomóc-przecież to kluczowa sprawa w pisaniu-odpowiedni chwyt.Polecam gorąco blog!

Wczoraj ruszył na tym blogu konkurs:"Zabawa i nauka z pasją"


A to fantastyczna zabawka-instrukcja jak zrobić także na blogu Moje Dzieci Kreatywne-przetestowana przez me pociechy i ich koleżanki, kolegów:) Nie wiem jak to to się zwie:)Ale jak lata!Moc pozdrowień!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz